FOTOVOLTAIKA

Fotovoltaické řešení energetické nezávislosti představuje přínos pro vaši domácnost či firmu v dlouhodobém časovém horizontu. Kromě toho, že zelená energie po počáteční investici šetří vaši peněženku, šetří i životní prostředí. Oblast fotovoltaiky je dynamická a inovativní. Rostoucí tržní ceny elektrické energie jsou pro rodiny a podniky velkou zátěží.

 

Efektivním způsobem je zřízení fotovoltaické elektrárny, která zcela nebo částečně pokryje vaše energetické potřeby. Solární energie představuje čistý obnovitelný zdroj energie. S našimi projekty máte garantovanou účinnost a trvanlivost fotovoltaických panelů po dobu minimálně 25 let.

 

Spolupracujeme s firmou, jako Sofar Solar, EXE Solar, REC, Fronius, SMA, Long Solar, SunLink, SUNPOWER, Sharp nebo JA Solar, které patří mezi elitu ve fotovoltaickém průmyslu. Fotovoltaický systém na míru máme připraveni i pro vás.

 

Nebo také fotovoltaika je dynamicky rozvíjející se technická odvětví, která se zabývá přeměnou světla na elektrickou energii. Samotný název je odvozen ze dvou slov: foto, což je v překladu světlo a volt, což je jednotka elektrického napětí. Proces této přeměny zajišťující fotovoltaické články. Díky konkurenčnímu prostředí se vývoj fotovoltaiky v posledních desetiletích posouvá mílovými kroky a proto se stává stále dostupnějším. Účelem je v blízké budoucnosti rapidně snížit energetickou závislost domácností a firem na tradičních zdrojích síťové elektrické energie.

 

FOTOVOLTAICKÉ PANELY

Jedná se o seskupené fotovoltaické články (panely) v různých velikostech i tvarech. Existuje několik druhů fotovoltaických panelů. Monokrystalické, polykrystalické a tenkovrstvé. Nejpoužívanější jsou právě monokrystalické panely z křemíku, které mají vysokou účinnost při dopadu přímého slunečního záření. Nejčastěji mají fotovoltaické panely tvar čtverce.

 

 

DISPOZICE FOTOVOLTAICKÝCH PANELŮ

Solární panely pro fotovoltaiku by měly být primárně orientovány na jižní světovou stranu. Důvodem je přirozeně sluneční míra dopadajícího záření. Umístění fotovoltaických panelů by mělo být na místě bez stínu. Sklon by měl být 30 až 60°. V rámci projektování však není problémem ani západní nebo východní strana, kde je energetická ztráta o průměru jen kolem 14 %.

 

FOTOVOLTAICKÁ ELEKTRÁRNA

Náš projekt je navržen právě pro stavbu fotovoltaické, která představuje kompletní systém, vyrábí a distribuuje elektrickou energii do elektrických rozvodů. Fotovoltaická elektrárna zahrnuje všechny potřebné komponenty. Fotovoltaické panely, nosné konstrukce, elektroměry, měniče, střídače, optimizéry, rozváděče či elektroměr. Všechny složky, prvky jsou navzájem propojeny a pracují se stejnosměrným a střídavým proudem.

 

SLUNEČNÍ ZÁŘENÍ V ČESKÉ REPUBLICE

Úroveň slunečního záření v České republice je srovnatelná s úrovněmi slunečního záření nad Německem, které je na území světového trhu s fotovoltaikou absolutním průkopníkem. Potenciálně nejperspektivnější lokalita z hlediska intenzity dopadu slunečních paprsků je oblast jižní Moravy. V ostatních oblastech lze využít solární řešení optimalizovat a upravit tak k naprosté spokojenosti vlastníka.